Kontaktujte nás: 777736836 | 1MULTIUNIT@gmail.com

Základní a vyrovnávací vrstva,která je vysoce elastická  se vyrábí z tzv. SBR granulátu, recyklované technické gumy, nejedná se o odpad.  ( Styrene Butadenel Rubber )   smícháním se speciálním polyuretanovým  pojivem. Její tloušťka se přizpůsobuje terénu a požadavkům na případnou bezpečnou  pádovou výšku. Její tloušťka se pohybuje od 10 do 150  mm . Čím silnější je tato vrstva, tím větší výšku pádu je schopna pohltit.  Skvělou Je  možnost  průběžně měnit  tloušťky této vrstvy dle požadavků  pádových výšek  herních a sportovních prvků, aniž by to bylo na povrchu viditelné.  Stabilizační vrstva  SBR NOVO L je jedním z nezbytných prvků na podklad pro vodu propustné venkovní sportovní povrchy. V závislosti na síle a složení podkladní vrstvy se zvyšují tlumící vlastnosti s rázovou energií a zvyšuje se pružnost celého povrchu.  Stabilizační vrstva umožňuje  realizaci  bez nutnosti vybudování betonové nebo beton, asfaltového podkladu.

 

Vrchní vrstva– EPDM, trvanlivá, nášlapná vrstva, vyrobena z EPDM gumového granulátu (Ethylen Propylen Diene Monomer), což je uměle vyrobený kaučuk. Je vyráběn v různých barvách. EPDM granulát je smíchán se speciálním polyuretanovým pojivem. Pokládá se ve vrstvě  6-25 mm, opět jako monolitická vrstva beze spojů. Povrch je po dešti rychle suchý a zvyšuje bezpečnost při různých hrách a sportovních aktivitách. Navíc je schopen u dětí rozvíjet estetické cítění.

         Pro zvýšení odolnosti doporučuje použít speciální nánost PU lakem ke zvýšení UV stability.

         Povrch je možno pokládat na starý beton nebo asfalt. Tento povrch může být i částečně popraskaný a porušený. V závislosti na stupni poškození je nutno zvolit správnou sílu povrchu.

         V případě, že na vybranou plochu se rozhodneme nanést obrazce nebo navázat části v různých barvách neustále vytváříme jednotný monolit, který drží pevně při sobě.

Povrch se pokládá ve dvou vrstvách, pokud je vyžadován povrch certifikovaný k dané pádové výšce. Dvouvrstvý povrch se pokládá také v případě, pokud je pokladní vrstva štěrková nebo jakkoliv nerovná, vyžadující vyrovnání.

 EPDM vrstvu je možné položit i samostatně bez vrstvy základní. Podmínkou je však pevná podkladní vrstva (beton, asfalt atp.) Povrch ale není určen pod herní prvky s certifikovaným dopadem. Výhodou je nižší cena.

      Pomocí široké palety barev lze vytvářet různobarevné efekty (pomocí šablon také obrazce. Oproti gumovým dlaždicím nevytváří viditelné spoje o které je možno případně i zakopnout.  Povrch je  monolit. Při pádu měkký, neklouže a nenamrzá, snadno čistitelný, zdravotně nezávadný, snadno viditelné cizí předměty, vodě propustný, odolný vůči běžným chemikáliím. Díky tomu, že jde o monolit se v povrchu drží méně nečistot a je nižší nebezpečí zanesení plevelu do povrchu.

Hřiště pro děti nemusí být pouze rovná a jednobarevná. Svět je přece  barevný a plastický. Je možnost plasticky tvarovat  a různě kombinovat barvy. Barvy mohou na sebe plynule navazovat nebo je možné barevnost odlišit a provést v tzv. melír, kdy se v různých poměrech míchají dvě a více barev do jedné plochy. Vzniká tak mozaikový efekt a ještě je možno u některých dražších barev snížit cenu. Taktéž do plochy lze vložit ploché obrazce  s různými  ve znamení znaků jednotlivých tříd.

Nebo  plastické obrazce. Vznikají nám tak 3D prvky jako různé kopce s průlezem, skákací beruška, přelézací had, neb o mraveniště